Līgatnes pārceltuve

Līgatnes pārceltuve pār Gauju

līgatnes pārceltuveLīgatnes pārceltuve ir relikts, kas darbojas arī mūsdienās. Šobrīd vienīgā pārceltuve pār Gauju, vienīgā Baltijas valstīs. Populārs tūristu un ceļotāju galamērķis, bet vietējiem iedzīvotājiem ikdienas nepieciešamība.

Līdz pat II Pasaules karam šajā vietā bija tilts, kas savienoja Straupi ar Līgatni. Karam beidzoties, finansējums tilta atjaunošanai tā arī netika atrasts, bet pārceltuve ir kļuvusi par vienu no Līgatnes galvenajiem simboliem. Blakus pārceltuvei ir iekārtota atpūtas vieta. Daudziem šī vieta ir galamērķis vai gluži pretēji sākums laivu braucienam pa Gauju.

Pārceltuves darba laiks

Pārceltuve darbojas katru dienu, izņemot reizēs, kad pavasarī kūst ledus un ūdens līmenis ir pārāk augsts vai gluži pretēji karstās vasarās, kad ūdens līmenis ir pārāk zems.

Darba laiks :

  • vasarā – katru dienu no plkst. 8.00 līdz plkst. 20.00
  • ziemā – katru dienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00

Tu vari uzzināt vairāk par Līgatnes pārceltuvi, sazinoties ar Līgatnes dabas taku informācijas centru ( +371 64153313 un +371 28328800)

Gaujas pārceltuve – Cenas

Lai tiktu Gaujas otrā krastā pieaugušajiem (kājāmgājējiem un velobraucējiem) nāksies šķirties no 70 eiro centiem, par motocikla vai motorollera pārcelšanu būs jāmaksā 2 EUR, bet par auto pārvietošanu upes otrā krastā būs jāmaksā 2,5 (vienā virzienā). Bērniem līdz 7 gadu vecumam par pārceltuves izmantošanu nav jāmaksā. Pārceluve ir spējīga otrā krastā pārnest arī kravas auto un tas izmaksās 2,5 EUR vienā virzienā.

Ja plānojat tajā pašā dienā doties pa to pašu maršrutu arī atpakaļ, tad izdevīgāk ir iegādāties divvirzienu biļeti. Būs nedaudz jāpiemaksā (30 centi velo braucējiem, kājāmgājējiem, 50 centi vieglajiem auto un 1,5 EUR kravas auto), bet tas vienalga būs lētāk nekā pirkt divas vienvirziena biļetes.

Ko darīt, ja pārceltuve ir slēgta ?

Daudziem ceļotājiem, sevišķi vasarā gadās ierasties pie Gaujas pārceltuves brīdī, kad tā ir slēgta. Šādā situācijā atliek trīs varianti – (a) griezties atpakaļ, (b) peldēt pāri (kājāmgājējiem) vai (c) piezvanīt uz pie pārceltuves norādīto telefona numuru. Pārcēlājam nav jāstrādā ārpus darba laika, bet, ja spēsiet viņu pārliecināt, iespējams, ka varēsiet pārcelties pār upi arī nakts melnumā. Tiesa, par šādu prieku var nākties maksāt krietni vairāk nekā izmantojot pārceltuvi dienas laikā. Mēģināts nav zaudēts.

Pārceltuves karte